Treeningud salenemiseks

Home | Treeningud salenemiseks
Treeningud salenemiseks

Lühendit EMS avades leiame, et see tähendab elektrilist lihasstimulatsiooni. See tähendab, et lisaks treenimise käigul loomulikult esinevale lihaskoe stimulatsioonile, stimuleeritakse lihaskude täiendavalt piiratud võimsusega elektriliste impulssidega.

Seda tehnikat on arendatud pikka aega, alates astronautika tekkest. Selle peamine eesmärk on taastada pikka aega kaaluta olekus viibinud astronautide atrofeerunud lihaseid, stimuleerides selleks neid lihaseid väikeses koguses elektriliste impulssidega.

Hiljem on seesama tehnika leidnud rakendust patsientide lõikus- ja traumajärgses taastusravis. Tänu Saksa teadlaste ja inseneride pingutustele on elektriline lihasstimulatsioon saanud reaalsuseks. Selle meetodi abil on võimalik edukalt asendada klassikalised trennid, vähendada jõusaalis veedetavat aega. EMS on kasutamiseks saadaval kõigis vanuses inimestele.

ELEKTRILISE LIHASSTIMULATSIOONI OMADUSED FITNESSIS

Võib öelda, et EMS fitnessis on tänapäevase kehakultuuri jaoks revolutsioon. Alustuseks, treening toimub erivarustuses. See on elektrilise lihasstimulatsiooni eelduseks. EMS-vorm koosneb lühikestest pükstest, jakist ja vestist. Kõigile neile on kinnitatud elektroodid, mis edastavad otse lihasteni saadavad elektrilised impulsid.

Treening toimub aktiivses režiimis, vormi materjal tingib äärmuslikku higistamist. Vältimaks vedelikupuuduse teket tuleb sportlasel tarvitada hulganisti vedelikke. Siinkohal tulevad mängu piirangud. Mõned joogid ei sobi trenni ajal kasutamiseks.

EMS-treeningu ajal toimub lihaskiudude otsene stimulatsioon ja selliselt treenitakse trenni jooksul kuni 90% lihaseid, kuigi trenni pikkus on lühenenud 20 minutini. Sel ajal talub keha koormust, mis on võrdne 2 tunnile tavapärasele, klassikalisele trennile.


TREENINGMEETODID SALENEMISEKS

EMS-tehnoloogia abil läbiviidavatel trennidel on suur mõju midagi mustadeks päevadeks säästa sooviva keha rasvakogumite põletamisele. See aitab luua kauni figuuri. Pikas plaanis on pideval ja regulaarsel trennil suurem mõju kui dieedil.

Fitness – kaalulangetamise jaoks koos tervendava mõju ja südame-veresoonkonda tervendava efektiga. Seetõttu suureneb töövõime ja vastupidavus ning selle tulemusena ka tuju.

Sellise treeninguga alustades peate pidama silmas õiget sportlikku toitumist – soovitame tarbida vähe kaloreid, kuid peate suurendama oma proteiini tarbimist. Kehasse peab jõudma vähem süsivesikuid ja rohkem vitamiine, mineraale, küllastumata rasvhappeid.

TREENINGETAPID

  • Soojendus
  • Peamine harjutusosa, jõutreening – elektriimpulsside sügavus suureneb samaaegselt nende tugevusega – kõik see toob kaasa harjutuskorra paranenud efektiivsuse.
  • Lümfiringe massaaž aitab normaliseerida ainevahetust, eemaldada selle käigus tekkinud jääkained.

TREENINGTULEMUSED

  • Vabanemine keharasvast, tselluliidist.
  • Probleemsete alade korrigeerimine.
  • Üldine kaalulangus, ainevahetuse kiirenemine.
  • Lihaste, keharasva vahel tasakaalu loomine, keha lihaskonna tugevdamine ilma lihasluukonda kahjustamata.
  • Lihaste tugevdamine.
  • Kehafiguuri loomine.

 

Enne treeninguga alustamist on tarvilik konsulteerida arstiga tuvastamaks võimalikud vastunäidustused.