Ringtrenn on efektiivne meetod spordi tegemiseks, see võimaldab oma keha lihastest kõige rohkem kätte saada. See meetod on sobilik nende jaoks, kes väsivad ära samadest harjutustest, sest siinjuures vahelduvad tehtavad harjutused ja selliselt ei väsi te samade harjutuste pidevast sooritamisest ära. Harjutuskompleks põhineb harjutuste vahelduvusel keha erinevate osade jaoks. Iga lihasgruppi treenitakse eraldi ning seeriate vahel on mõnesekundilised puhkepausid. Tugevdamaks trenni mõju, kasutame ka EMS-stimulaatoreid, mis tugevdavad sportimisest saadavat mõju.
RINGTREENINGU OMADUSED
Spordi tegemisel on peamiseks ülesandeks ühe päeva jooksul tegeleda kõigi kehas leiduvate lihasgruppidega. Protsessi käigus kasutame nii EMS-stimulaatoreid kui raskuseid – aeroobsed harjutused kombineeritakse jõuharjutustega. Eelduseks protsessi eduka teostamise juures on gravitatsiooniraskuse piiramine. Sellist tüüpi harjutusi tehes ei ole eesmärgiks luua lihasmassi, seetõttu kasutame väikeseid raskuseid.
Trenni käigus viime läbi 10 – 12 harjutust, mis on suunatud peamiste kehaosade treenimisele. Kõiki harjutusi on tarvis korrata 2-3 korda, korduste vahele jääb 30-sekundiline puhkepaus. Kui harjutuste intensiivsus on teie jaoks liiga kõrge, siis võite teha ka 1-minutilise pausi. Algajatel soovitame kasutada treeningmasinaid raskuste asemel. Treeningmasinatega on tagatud mugav ja ohutu koormus, mis vastab sellele, milliseid lihaseid soovite treenida.
Treenitavad lihasgrupid:
- See piirkond nõuab kõige rohkem pingutust ja tööd. Treeningkava raames tehakse harjutusi nelipealihastele, puusa biitsepsitele ja tuharatele.
- Selja lihaspiirkond on jalgade järel suuruselt teine. Siin on rõhk kaht tüüpi harjutustel – ülemistel ja horisontaalsetel kokkutõmmetel, mida vaheldumisi tehakse.
- See kehaosa on võimalik peas jagada kolmeks: ülemised, keskmised ja alumised rinnalihased. Tarvilik on erinevaid rühmasid erinevate nurkade all treenida.
- Õlavöö. Õlgade laius suureneb deltalihaste treenimisel, ringtreeningu käigus pöörame tähelepanu ka neile.
- Biitsepsid ja triitsepsid.
RINGTREENINGU EELISED JA PUUDUSED
Seda tüüpi trennide ainus selge puudus on selliselt lihaste kasvatamise keerukus. Kuigi, ühtpidi, kuna kõik ei soovi ka oma lihaseid kasvatada, siis võib seda pidada ka plussiks nende jaoks, kes soovivad säilitada oma füüsilist vormi ja lihaseid heas seisus.
Harjutuste ajal põletatakse tugevalt rasva, see tähendab, et ringtreeningu kasuks otsustamisele peaks mõtlema need, kes soovivad kaotada kaalu. Lisaks sellele on võimalik nende harjutustega parandada oma vastupidavust ja parandada oma füüsilist tugevust. Peaaegu iga lihast treenitakse, see tähendab ka seda, et füüsiline koormus jaotub kehal ühtlaselt. Ringtreeningu harjutuste kõrge intensiivsusega kaasneb ainevahetuse kiirenemine ja südame-veresoonkonna tugevnemine. Selliseid harjutusi on võimalik teha ka algajatel, kes äsja treeningutega alustanud. EMS-stimulaatorite kasutamisega on seejuures võimalik treeningu mõju mitu korda parandada.
Külastajad on kutsutud ka EMS-stimulaatoritega ringtreeningule, kus kogu harjutuskorra vältel viiakse harjutusi läbi spetsiaalselt treenitud treeneri käe all, kes jälgib harjutuste tegemise õigsust, kuid ka EMS-stimulaatorite intensiivsust. Me tagame selle, et nende treeningute tulemusel ei ole varsti enam võimalik klassikalise trennitegemise juurde naasta.