Liikumistreeningud on oluliseks osaks treeningprotsessist. Reeglina pööratakse neile rohkem tähelepanu, sest liikumistreeningutega on võimalik kiirendada rasva põletamist ja säilitada lihasmassi. Lisaks sellele, et nende trennidega on võimalik parandada füüsilist vormi, aitavad need kaasa ka tervise ja kehalise vastupidavuse parandamisele. Liikumine on iga inimese jaoks hädavajalik, kuid oluline on teada, kuidas seda õigesti teha.
Populaarsust on võitmas EMS-treeningvormides läbiviidavad trennid, mis suurendavad sporditegemise positiivset mõju inimkehale.
MIS ON LIIKUMISTREENING?
Liikumistreeningu käigus talutav koormus on suunatud kehalise vastupidavuse tõstmisele. See tähendab südamelihaste, kuid ka vereringet ja hingamist juhtiva kardiorespiratoorse süsteemi tugevdamist. Inimkeha vajab kindlat maksast pärinevat ainet – glükogeeni. Lisaks sellele, et see põletab nahaalust rasva, on see oluline ka selleks, et jaotada kehalist koormust. Antud juhul tähendab see seda, et sellist tüüpi trenn on väga tõhus ülekaalulisega võitlemisel.
Liikumistreeninguga kaasneb südame-veresoonkonna tugevdamine. Nii nagu teiste treeningtüüpide puhul, on ka siin kindlad eesmärgid, mille täitmiseks just sellist trenni teha:
- Suuremate koormuste jaoks valmistumisel. Algajate jaoks on oluline neile harjutustele rohkelt tähelepanu pöörata, sest südame tugevdamise kaudu pannakse alus tulevasele treeningtegevusele. Tugev süda on treenimise aluseks. Lisaks võimaldavad sellised trennid soojendada keha üles enne peamise tegevuse juurde asumist, seetõttu ei tasu sedalaadi tegevusi tähelepanuta jätta.
- Sarnane vastupidavustreeningule. Viitab õigetele viisidele, kuidas ennast vastupidavamaks muuta.
- Kaalu kaotamiseks. Liikumisharjutused aitavad põletada nahaalust rasva, mis tihti on lisakilode tekkimise põhjuseks. Lisaks sellele kulutate selliste harjutuste ajal palju kaloreid, seega peaksite kaaluma liikumistreeningut siis, kui soovite kaalu kaotada.
KUIDAS KASUTADA EMS-SEADMEID?
Enne trenniga alustamist pannakse teile selga EMS-vorm, mis saadab soovitud lihasteni impulsid. Seejärel astute jooksutrenažöörile ja valite stimulaatoril õige töörežiimi. Õigem on alustada harjutuskorda aeglase jalutuskäiguga, mis seejärel areneb jooksuks või kiirkõnniks. Selles režiimis harjutamisele kulub 20 minutit. See on samaväärne ligikaudu 1,5h jooksuga, kui te ei kasuta EMS-vormi.
Meie jõusaalis treenimise hinnas sisaldub erivorm, mis joostes impulsse edastab, rätik, kõik pesemiseks vajalik, juuksekuivati, ühekordsed sussid, dušimüts, deodorant, parfüüm, kehakreem, trenn personaaltreeneriga (personaaltrenn, mille puhul olete ainus inimene saalis), mille käigus treener jälgib teie liigutuste õigsust ja reguleerib lihastele avaldatavat koormust. Külastaja peab saali kaasa võtma ainult mugavad trennijalatsid.
REEGLID TRENNIKS
Oluline on olla tervislik. Hoolimata sellest, et trenn viiakse läbi kogenud treeneri või isegi arsti valvsa silma all, siis parem on hoolitseda oma tervise eest ja olla positiivses tulemuses veendunud. Ruumis peab olema ka piisavalt õhku, seega tasub enne trenni ventileerida ruumi, kus trenn toimuma hakkab.
Kindlasti mitte kasutada õhukonditsioneere või õhksoojendeid! Need kasutavad ära hapnikku, mis on väga oluline inimkeha iga protsessi läbiviimiseks. Samuti on oluline jälgida harjutuskorra pikkust – ärge ületage trenni jaoks soovitatud aega, seejuures võttes arvesse ettevalmistusastet, sest muidu võite oma kehale viga teha.
Leave a Reply